O projekcie

Wizualizacja Muzeum Żołnierzy Wyklętych w odnowionym Pałacyku Konopackiego
Wizualizacja Muzeum Żołnierzy Wyklętych w odnowionym Pałacyku Konopackiego

Szanowni,

Kilka tygodni temu radni lokalnego komitetu – Praska Wspólnota Samorządowa – działającego na Pradze-Północ w Warszawie wraz z radnymi PiS przygotowali i przegłosowali uchwałę, która dała początek staraniom o pierwsze w Polsce muzeum poświęcone pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To nie jest kolejna deklaracja do których przyzwyczaili nas już przedstawiciele najwyższych władz, tylko zobowiązanie i bardzo ważny dokument.

Ale to, czy pamięć o Wyklętych zostanie zachowana zależy od Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dlatego prosimy: pomóżcie Pani Prezydent podjąć decyzję! Przygotowaliśmy list otwarty w którym tłumaczymy dlaczego bohaterowie tacy jak gen. Fieldorf „Nil”, rtm. Pilecki czy sanitariuszka „Inka” zasługują na pamięć i szacunek.

Wskazaliśmy Pragę, dzielnicę Warszawy, jako miejsce powstania muzeum. Jedną z propozycji lokalizacji jest budynek przy ul. Strzeleckiej 11/13 zwany Pałacykiem Konopackiego, który znajduje się w sąsiedztwie dawnych katowni NKWD i sowieckich trybunałów wojennych. Właścicielem budynku jest m.st. Warszawa, dlatego na przeszkodzie budowy muzeum stoi tylko wola Pani Prezydent!

Inicjatorem akcji jest Praska Wspólnota Samorządowa.

Pomysłodawcą utworzenia muzeum:

Jacek Wachowicz, przewodniczący PWS

Koordynator petycji:
Radosław Żydok

Oficjalna strona akcji:
www.muzeumniezlomnych.pl