Organizatorzy

grupowe-filtr-haslo-1024x678

Praska Wspólnota Samorządowa to lokalny komitet, który od 17 lat działa na terenie dzielnicy Praga-Północ. Jesteśmy pierwszym, niezależnym od partii politycznych ruchem miejskim, który stał się alternatywnym wyborem dla mieszkańców. Postanowiliśmy złamać monopol partii i mamy na to dobry pomysł: chcemy pracować, a nie bawić się w układy, uśmiechy i nieszczere uściski. W naszych szeregach znajdują wykładowcy akademiccy, lekarze, dyrektorzy placówek oświatowych, architekci, ale też najzwyklejsi ludzie. Wszyscy jesteśmy stąd, z Pragi, i chcemy dla niej działać.

Dotychczas byliśmy w opozycji. Mimo to dobrze wykorzystaliśmy naszą obecność w radzie dzielnicy. Broniliśmy mieszkańców praskich kamienic zwróconych byłym właścicielom, blokowaliśmy eksmisje, które dzielnica prowadziła z naruszeniem reguł; walczyliśmy o środki z budżetu miasta, aby przyspieszyć proces przyłączenia kamienic starej Pragi do sieci centralnego ogrzewania; zwracaliśmy uwagę miejskich inżynierów ruchu na problemy komunikacyjne dzielnicy. Walczyliśmy z tirami na ul. Szwedzkiej. Naciskaliśmy na władze dzielnicy, aby zamrozić czynsz przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku budowy metra. To my doprowadziliśmy do tego, że pod katedrą św. Floriana, co roku jest organizowana bożonarodzeniowa szopka z żywymi zwierzętami. Również naszym sukcesem jest powstanie pierwszej otwartej dla mieszkańców sali bokserskiej na Pradze. Wiele naszych wniosków znalazło poparcie nawet wśród radnych z partii rządzących. Niestety, wewnętrzny zakaz głosowania z polityczną konkurencją skutecznie uniemożliwiał nam wspólną prace…

W ostatnich wyborach mieszkańcy docenili naszą wieloletnią pracę. Wprowadziliśmy do Rady Dzielnicy Praga Północ 4 radnych. Zawiązaliśmy z Prawem i Sprawiedliwość koalicję mającą zrealizować program nazwany „Pakt dla Pragi”. Z naszej rekomendacji Wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy został Jacek Wachowicz, Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Małgorzata Markowska, Przewodniczącą Komisji Mieszkaniowej – Adrianna Jara, Przewodniczącym Komisji Sportu – Kamil Ciepieńko.

Z rekomendacji Praskiej Wspólnoty Samorządowej Zastępcami Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy zostali: Dariusz Kacprzak i Dariusz Wolke. To olbrzymi sukces naszego społecznego ugrupowania.

Przykłady naszych sukcesów można mnożyć. Ktoś uzna to, za mało stosowne, ale nie jesteśmy skromni. Jeśli nasza pomoc, czy to w przygotowaniu pisma do urzędu, wymianie krzywych płyt chodnikowych, czy wspólna wizyta u naczelnika danego wydziału, była lub jest potrzebna, to jest to sygnał dla nas, że dobrze służymy mieszkańcom.

Jesteśmy z Pragi – nie z partii!


Kontakt:

Praska Wspólnota Samorządowa
www.pws.waw.pl
petycja@pws.waw.pl

WachowiczJacek Wachowicz
Pomysłodawca projektu – przewodniczący PWS
tel. 22 590-00-37, e-mail: radnywachowicz@op.pl

 

zydokRadosław Żydok
Koordynator petycji
tel. 698-124-258, e-mail: radek@zydok.com

 

Tomasz Michałowski
Współpraca z organizacjami partnerskimi
tel. 662-156-156, e-mail: tomasz.andrzej.michalowski@gmail.com